Дизайн маленької кухні: 100+ сучасні ідеї і фотоСодержание


Кухня - це той простір в будинку, де кожен може себе відчути трішки творцем чогось нового, цікавого, незвичного, тобто стати людиною мистецтва, не важливо, яка ваша основна професія.

Тому планування і облаштування кухонного простору справа індивідуальна, і кожен підбирає для себе оптимальний дизайн, розташування та обладнання, щоб час, проведений на кухні, приносив вам задоволення, а приготування їжі було чимось на кшталт написання картини або ж ліплення скульптури, і кожен раз блюдо , приготоване на вашій кухні буде шедевром.

Сучасний дизайн маленької кухніСучасний дизайн маленької кухні

Звичайно, велику роль в плануванні і дизайні будь-якої кімнати грає площа приміщення. Але якщо у вас маленька кухня, це не означає, що доведеться чогось не встановити, чи чимось пожертвувати.

Грамотно спланована кухня вмістить все необхідне навіть на маленькій площі, і ви будете з комфортом готувати їжу і насолоджуватися цим процесом.
 

Планування шаф маленької кухні

Основний простір на маленькій кухні, так чи інакше, займають меблі. І від того, як ви їх розташуете, буде залежати кількість вільного простору, і зручність переміщення на вашій кухні.

Існує ряд стандартних меблевих планувань, які ви можете вибрати індивідуально під свою маленьку кухню. Розглянемо кожну з них більш детально.

Кутове (г-подібне) планування шаф на маленькій кухні

З назви вже зрозуміло, що в цьому плануванні шафи будуть розташовані уздовж двох стін з одним загальним кутом, тобто в формі літери Г.

При такому дизайні раковину найчастіше розташовують в кутку, з одного боку ставлять газову плиту, а з іншого стільницю для безпосереднього готування та нарізання продуктів. При такому розташуванні вода у вас завжди під рукою, чи потрібно помити овочі для салату, або ж помити посуд, прибраний з плити.

Таке планування доцільно вибрати для квадратних маленьких кухонь, або не сильно витягнутих по одній зі стін.
Дизайн маленької кутової кухні
Дизайн маленької кутової кухні

Маленька кухня буквою Г
Маленька кухня буквою Г

Дизайн маленької кутової білої кухні
Дизайн маленької кутової білої кухні

Пряма (лінійна) планировка маленької кухні

В даному випадку шафи розташовуються по одній зі стін, найчастіше дальньої. Такий вибір планування підійде для витягнутих вузьких кухонь. Поставите ви меблі уздовж довгої або ж короткої стіни, це вже буде залежати від того, яка кількість шаф, антресолей ви хочете використовувати, і якої довжини стільниця потрібна на кухні.

Раковину зручно розташувати з будь-якого краю, і це буде залежати найбільше від того, де проходять комунікації, і з якого боку краще підвести воду і каналізацію до раковини.

Дизайн прямої (лінійної) маленької кухні з білими шафами  Дизайн прямої (лінійної) маленької кухні з білими шафами
Дизайн лінійної маленької кухніДизайн лінійної маленької кухні
 
Дизайн маленької прямої кухні на всю стінуДизайн маленької прямої кухні на всю стіну

Сучасний дизайн маленької кухні на одну сторонуСучасний дизайн маленької кухні на одну сторону

Планировка маленької кухні на дві сторони (дволінійна)

Як і в попередньому випадку, таке розташування шаф найбільше підійде для маленьких витягнутих кухонь. В даному випадку шафи розташовуються уздовж двох протилежних стін, а по центру кімнати залишається вільний простір. При такому плануванні зручно розташувати стіл і раковину по одній стороні, а холодильник і шафи з іншої. Таким чином, у вас кухня буде розбита на дві зони, одна для зберігання продуктів, інша для їх приготування.
Дизайн двохлінійної маленької кухні Дизайн двохлінійної маленької кухні 

Дизайн маленької кухні на дві сторони 
Дизайн маленької кухні на дві сторони

Маленька кухня дволінійна (на дві сторони)  
Маленька кухня дволінійна (на дві сторони)

П-подібне планування шаф на маленькій кухні
Дуже цікавий варіант для розташування меблів в маленькій квадратній кухні - це розстановка в формі букви П. По-перше, досить багато шаф можна розташувати уздовж трьох стін. По-друге, по центру все ще залишається багато вільного місця, наприклад для обіднього столика.

При такому плануванні розташування раковини буде залежати суто від того, де передбачено відведення каналізації, і де зручніше підвести водопостачання. Але краще за все пе
Дизайн маленької п-образної кухніДизайн маленької п-образної кухні

Все інше ви можете розташовувати на свій розсуд, крім газової плити, підключати яку найкраще поруч з виходом газопровідних труб, щоб не довелося, потім прокладати і подовжувати їх, або додатково приєднувати довгі гнучкі шланги.

Дизайн маленької п-образної кухні без верхніх шаф Дизайн маленької п-образної кухні без верхніх шаф

Планування маленької кухні буквою ППланування маленької кухні буквою П

Маленька кухня з островом

Досить сучасне планування меблів при використанні так званого «кухонного острова». При такому плануванні крім розташування меблів уздовж стін, невелика частина, наприклад стільниця з раковиною або газовою плитою, виносяться посеред кухні. Хоча візуально такий спосіб розташування меблів виглядає дуже цікаво, незвично і ефектно, є ряд складнощів для його реалізації. І основна з них - це складність підключення водопостачання або газу, за умови що на «острові» будуть раковина або плита.

Дизайн маленької кухні з островом 
Дизайн маленької кухні з островом

Але якщо ви зважитеся реалізувати такий вид планування меблів, ваші гості обов'язково будуть приємно здивовані і захоплені. А можливо хтось вирішить запозичити у вас таку ідею розміщення меблів на кухні.

Планування маленької кухні з островом Планування маленької кухні з островом

Острівне планування маленької кухніОстрівне планування маленької кухні

Маленькі кухні з півостровом

Варіант розміщення на кухні півострова підійде для кухні-студії, так як цим «півостровом» можна розбити кімнату на дві зони, зону кухні і зону вітальні, наприклад.
Маленька кухня з півостровом в кухні-вітальніМаленька кухня з півостровом в кухні-вітальні

«Півостров» найкраще використовувати або як стільницю, яка в свою чергу може виконувати роль і обіднього столу, або ж барної стійки, яка відмінно вписується в інтер'єр при такому плануванні меблів на кухні.
 
Півострівна маленька кухня в сучасному стиліПівострівна маленька кухня в сучасному стилі
 
Дизайн маленької кухні з півостровомДизайн маленької кухні з півостровом

Маленька кухня з барною стійкою

Якщо ви часто запрошуєте гостей до себе в гості на коктейльні вечірки, то кухня з наявністю барної стійки буде великим плюсом. По-перше, дуже зручно розділити кухню за допомогою барної стійки на зону приготування і обідню зону.

Планування маленької кухні з барною стійкоюПланування маленької кухні з барною стійкою

Ну і, звичайно ж такий елемент в інтер'єрі кухні виглядає дуже ефектно і кожен зможе відчути себе при бажанні в якості бармена.
Дизайн маленької кухні з барною стійкою з натурального дерева Дизайн маленької кухні з барною стійкою з натурального дерева
 

Зона кухні з барною стійкою в кухні-вітальніЗона кухни с барной стойкой в кухне-гостиной  

Обстановка техніки на маленькій кухні

Важливою частиною при проектуванні кухні є обстановка техніки. Так як кухня за розмірами невелика, то техніку краще зробити вбудованої в меблі, що дозволить максимально ефективно використовувати простір.
Дуже зручно, коли на кухні є будь-яка розважальна техніка, наприклад телевізор.


Розташування побутової техніки на маленькій кухні
З техніки на кухні може бути багато чого, починаючи від блендера і електрочайника, і закінчуючи холодильником і пральною машиною.
 
Звичайно, жодна кухня, навіть маленька, не обходиться без холодильника. Його найкраще розташувати ближче до тієї зоні, де ви будете в основному готувати їжу. Інакше вам доведеться кожного разу бігати через всю кухню, щоб взяти будь-якої інгредієнт. І, бажано, по ближче до виходу.
Дизайн маленької кухні з холодильником 
Дизайн маленької кухні з холодильником

Дрібну побутову техніку, якої ви часто користуєтеся, наприклад, тостер, мікрохвильова піч, кавоварка, найкраще розташувати ближче до розеток, а краще для кожного приладу передбачити окрему, щоб не довелося кожен раз витягувати вилку одного приладу, і підключати інший. Це дуже незручно, по-перше, а по-друге, розетки швидше зношуються.


Маленька кухня з побутовою технікоюМаленька кухня з побутовою технікою

Для техніки, яку ви використовуєте нечасто, краще передбачити окремий шафа, щоб вона не займала зайвого простору на стільниці.

Незамінна річ на кухні, неважливо велика вона чи маленька, це посудомийна машина. Вона полегшить не тільки ваше життя, але і заощадить досить багато часу і сил, які ви зможете витратити на приготування чергового кулінарного шедевра.

Маленька кухня з посудомийною машиноюМаленька кухня з посудомийною машиною

Також на кухні під стільницею можна розташувати пральну машину. Тільки не забувайте про висоту, не будь-пральна машина може вміститися під стільницею. Тому якщо ви вирішили розташувати її на кухні, заздалегідь обговоріть з виробником висоту кухні відповідно до висоти пральної машини.


Маленька кухня з пральною машиноюМаленька кухня з пральною машиною

Обов'язково ставте витяжку над плитою. Це допоможе вам зберегти кухню свіжої, а вас - не задихалася парами кулінарного мистецтва.

Дизайн маленької кухні з витяжкою з нержавійкиДизайн маленької кухні з витяжкою з нержавійки

Телевізор на маленькій кухні

Досить цікавий атрибут на кухні - це телевізор. Раніше, щоб приготувати щось нове, користувалися кулінарними книгами. Тепер по телебаченню транслюють дуже велика кількість кулінарних передач. І переглядаючи їх, ви можете паралельно готувати і пізнавати щось нове в кулінарній справі. Або просто насолоджуватися переглядом улюбленої програми або серіалу.

Розташування телевізора на маленькій кухніРозташування телевізора на маленькій кухні
 

Обідня зона на маленькій кухні


Після того, як ваш кулінарний шедевр приготований, його потрібно красиво подати на стіл, і природно це потрібно робити в спеціально відведеному для цього місці - обідній зоні.
 
Облаштувати ви її можете на свій смак, використовуючи різні меблі на кухні. Нижче ми розглянемо, як же максимально комфортно спроектувати обідню зону, і які є способи заощадити простір.


Обідня зона на маленькій кухні дизайн Обідня зона на маленькій кухні дизайн
Обідня група на маленькій кухні

Під обідньою групою розуміють стіл і стільці однакового дизайну, які також вписуються в загальний інтер'єр кухні.
Якщо для великої кухні розмір обіднього столу, його форма, і кількість стільців ролі не грає, то у випадку з маленькою кухнею, чим менше місця буде займати обідня група, тим комфортніше і затишніше буде в цілому на кухні.
 
Дизайн маленької кухні з обідньою зоною Дизайн маленької кухні з обідньою зоною

Найкраще вибрати стіл квадратної або прямокутної форми, і стільці, які легко будуть ховатися під столом.
На фото показано кілька варіантів компактних, і в той же час цікавих обідніх груп.

Кухонний куточок на маленькій кухні


Заощадити простір на кухні допоможе установка кухонного куточка. Це дуже зручне місце для трапези, і в той же час, що не займає багато місця. Він встановлюється в одному з кутів кухні, найкраще, якщо цей кут навпроти вікна. Найчастіше куточок складається з двох з'єднаних банкеток, що ставляться буквою Г, обіднього столу, і декількох невеликих табуреток.
Обідня зона на маленькій кухні з кухонним куточком Обідня зона на маленькій кухні з кухонним куточком
 
Обеденная зона с маленьким кухонным уголком  Обідня зона з маленьким кухонним куточком


Використання підвіконня на маленькій кухні

Підвіконня на маленькій кухні можна обладнати під стільницю. Це дозволить заощадити простір, і використовувати по максимуму всі вільні зони. Плюсом такого розміщення стільниці є велика кількість денного світла. Це дуже стане в нагоді тим, хто любить не тільки готувати, але і фотографувати свої кулінарні досягнення.
Підвіконня зі стільницею на маленькій кухніПідвіконня зі стільницею на маленькій кухні

Використання підвіконня на маленькій кухніВикористання підвіконня на маленькій кухні

Также подоконник можно сделать в виде обеденного столика или барной стойки.

Підвіконня у вигляді барної стійки на маленькій кухніПідвіконня у вигляді барної стійки на маленькій кухні

Барна стійка на маленькій кухні
Дуже зручно барною стійкою розбивати кімнату на дві окремі зони, особливо якщо у вас планується кухня-студія. Природно, для маленької кухні барна стійка буде невеликих розмірів, але додаток і родзинку інтер'єру кухні вона додасть. Також на барній стійці можна передбачити додаткове освітлення, що додасть романтики загальну обстановку.

Дизайн обідньої зони з барною стійкою зі скла на маленькій кухніДизайн обідньої зони з барною стійкою зі скла на маленькій кухні

Дизайн маленької кухні: обідня зона з барною стійкою Дизайн маленької кухні: обідня зона з барною стійкою

Острів-стіл на маленькій кухні

Острів-стіл може використовуватися для багатьох цілей. На ньому ви можете розташувати вбудовану плиту або ж раковину. Можна використовувати його як стільницю або обідній стіл. Все буде залежати від форми вашої кухні і загального планування. Але, так чи інакше, острів-стіл буде родзинкою кухні, головне, розташувати його так, щоб не заважав переміщенню по кухні.
Дизайн маленької кухні: обідня зона з островом-столомДизайн маленької кухні: обідня зона з островом-столом

Обідня зона з островом-столом на маленькій кухні Обідня зона з островом-столом на маленькій кухні
 

Прийоми по збільшенню простору на маленькій кухні - колір


Головний прийом колірного оформлення кухні для збільшення простору - це кольорове оформлення в світлих тонах. Намагайтеся не використовувати чорний колір або темні відтінки - вони візуально зменшать вашу маленьку кухню.

Білий колір і світлі тони візуально збільшують маленьку кухнюБілий колір і світлі тони візуально збільшують маленьку кухню

Дизайн маленької кухні у світлих тонахДизайн маленької кухні у світлих тонах

 
Комбінуючи різні кольори і їх тони, можна візуально збільшити простір. Головне правило в використанні декількох кольорів для стін, це не брати більше трьох. Інакше ваша кімната буде строкатою, невиразною, і в ній все буде втрачатися.
Не забувайте про поєднання кольорів стін з кольором меблів. Кілька варіантів гри кольорів на кухні показані фото.

 

Ідеї зберігання кухонного начиння на маленькій кухні


Природно кухня має на увазі під собою наявність достатньої кількості кухонного начиння, яку десь потрібно зберігати, і бажано щоб все необхідне було завжди під рукою.

В першу чергу варто використовувати всі шухлядки, комоди і тумбочки, які присутні на кухні. Головне розкласти все по черзі, і пам'ятати де що лежить.

І не варто забувати про стінах, на яких може дуже багато чого розміститися і знайти своє місце: це рейлінги для підвішування кухонного посуду та пристосувань та побутову техніку на кронштейнах.
Дизайн маленької кухні з рейлінгами  Дизайн маленької кухні з рейлінгами 

Варіанти освітлення і підсвічування на маленькій кухні

Важливу роль на кухні відіграє освітлення, яке не тільки допомагає бачити те, що готується, але також і декорує простір, доповнюючи загальний інтер'єр.
Варіантів освітлення і підсвічування досить багато. Це можуть бути як звичайні підвісні люстри і плафони, так і вбудоване підсвічування. Вбудовувати її можна в будь-яку меблі, головне не перестарайтеся з кількістю.
Освітлення маленької кухні  Освітлення маленької кухні

Навісні світильники у маленькій кухні Навісні світильники у маленькій кухні

Підсвічування робочої зони на маленькій кухні 
Підсвічування робочої зони на маленькій кухні
 

Вибір стилю для маленької кухні

При проектуванні маленька кухня може бути виконана в різних стилях. Нижче представлені найбільш поширені і модні зараз. На прикладах фото показані їх особливості.

Прованс 

Маленька кухня у стилі провансМаленька кухня у стилі прованс

Дизайн маленької кухні провансДизайн маленької кухні прованс

Класика

Класична маленька кухняКласична маленька кухня

Дизайн маленької кухні класикаДизайн маленької кухні класика

Лофт

Дизайн маленької кухні у стилі лофтДизайн маленької кухні у стилі лофт

Маленька кухня лофтМаленька кухня лофт

Кантрі

Маленька кухня у стилі кантріМаленька кухня у стилі кантрі

Дизайн маленької кухні кантріДизайн маленької кухні кантрі

Хай-тек

Дизайн маленької кухні хай-тек з червоними стінами 
Дизайн маленької кухні хай-тек з червоними стінами

Маленька кухня в стилі хай-тек
Маленька кухня в стилі хай-тек
 

Декор і аксесуари на маленькій кухні


Прикрасити кухню можна всіляким посудом, баночками, дерев'яними ложками і іншими стильними сувенірами. Стіни біля обідньої зони можна ще оформити картинами (краще невеликих розмірів). Є спеціалізовані відділи в магазинах, які продають такого роду аксесуари для декору.

Декор маленької кухні Декор маленької кухні

Декорування маленької кухні 
Декорування маленької кухні
 
Штори на вікнах повинні бути короткі, так як в маленькій кухні - це буде максимально практично. Якщо дозволить стильове оформлення маленької кухні - у віконний отвір можна встановити просто жалюзі.
Дизайн штор на маленькій кухніДизайн штор на маленькій кухні
 
Маленька кухня з римськими шторамиМаленька кухня з римськими шторами
 
Маленька кухня з жалюзями Маленька кухня з жалюзями

Як ми побачили зі статті, не обов'язково, щоб у вас була велика кухня. І на маленькій площі можна все компактно і красиво розмістити, використовуючи невеликі хитрощі і прийоми, про які було розказано.

 

Фотогаллерея: маленькие кухни

Серая маленькая кухня с прямыми шторами

Интерьер кухни с выходом на балкон

Маленькая угловая кухня с зеленой обеденной группой

Маленькая кухня с двухуровневым потолком

Лофт кухня с голубой мебелью

П-образная коричневая кухня

Маленькая белая кухня с черной мебелью

Маленькая кухня-гостиная в сером цвете

Маленькая кухня в стиле лофт

Угловая бежевая кухня с барными стульями

Маленькая кухня в светлых тонах

Дизайн кухни в стиле модерн с окном

Маленькая угловая кухня белого цвета

Бежевая кухня с современной вытяжкой над островом

Кухня с зоной отдыха в квартире

Современная кухня с черной барной стойкой

Маленькая кухня 5 метров в стиле фьюжен в квартире студии

Небольшая кухня в сером цвете

Белая кухня в классическом стиле

Маленькая кухня с барной стойкой

Прямая узкая кухня в современном стиле

Кухня-гостиная с угловой мебелью

Угловая кухня с бело-зеленой мебелью

Современная кухня с маленькими островом

Маленькая кухня с обеденной зоной и красной кирпичной стеной

Прямая кухня белого цвета в классическом стиле

Маленькая кухня с островом в современном дизайне

Маленькая кухня совмещенная с гостиной