Дизайн: штори фото 1000+ дизайн, види, декор та багато іншої інформації.Содержание


Вибір штор - процес не такий вже і легкий, як може здатися на перший погляд. Правильно підібраний дизайн штор може надати всьому інтер'єру вишуканості і шику. Також штори можуть контрастно виділяються з загальної картини дизайну і акцентувати на собі увагу.
У сучасних дизайнах штори використовуються не тільки для декорування віконних прорізів, а й для зонування приміщення, виконувати функції двері або ж просто декорувати стіну.

Сучасний дизайн маленької кухні
 
 

Призначення шторУ наш час штора перестала бути декоративним атрибутом виключно для вікна. Сучасні дизайни дозволяють використовувати штори і для зонування приміщення, а також використовувати штори замість міжкімнатних дверей, що дозволяє зробити більш відкритий, візуально розширений простір.
 
Віконні штори

Сьогодні важко уявити собі вікно без штори. Адже штора не тільки прикрашає інтер'єр, але і приховує від зайвих поглядів особисте життя господарів. Існує неймовірна кількість видів віконних штор, які підійдуть, як і до класичного дизайну так і до просунутого, сучасного стиля. Також варто сказати, що сам дизайн штор залежить тільки від побажань замовника, адже сьогодні доступні всі види матеріалів і всіляких кольорових фасонів тканини.

Сучасний дизайн маленької кухні
 
Дверні (міжкімнатні) штори

Часто дизайн кімнат значно відрізняється один від одного. Щоб приховати цей різкий перехід вам допоможуть штори на дверний просвіт. Також штори допоможуть оформити дверний просвіт і заощадити матеріали і засоби, адже найбільш елегантна фіранка коштує куди дешевше двері. Але у таких дверних прорізів є і мінуси головним, з яких є відсутність шумоізоляції.

Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори для зонування

Штори - відмінний спосіб для зонування маленького приміщення, оскільки це найпростіший, нетрудомісткий і дешевий варіант. На відміну від гіпсокартону, меблів і перегородок штори не займають багато місця, а також здатні задати тон всьому інтер'єру.

Сучасний дизайн маленької кухні
 
 
 

Вибір групи стилю для шторНіщо не підкреслює вишуканість інтер'єру як стильні штори на вікнах. Штори і фіранки можна підібрати абсолютно до будь-якого стилю, як сучасному, так і класичного.

Сучасний дизайн маленької кухні
 
Сучасні штори

При виборі штор кожен задавався питанням, який стиль підійде краще. На сьогоднішній день найбільш поширені сучасні штори з комбінованого матеріалу і декоративних елементів. Найпоширенішими в сучасному стилі є прямі однотонні штори (стиль мінімалізм). Також для сучасного оформлення штор характерна напівпрозорість, що робить кімнату більш світлою і просторою.

Сучасний дизайн маленької кухні
 
 
Класичні штори

Як говоритися, класика завжди в моді. Це стосується і штор. Класичні штори з підхватами, ламбрекенами, висульками і нитками додадуть віконному порталу та інтер'єру розкоші і аристократичності. Для класичного стилю штор характерні більш приглушені кольори з вензелями або іншим візерунком.
 
 Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори модерн

Штори в стилі модерн (ар нуво) - ознака аристократичності і вишуканого смаку. Штори і фіранки з плавними геометричними лініями, невеликим малюнком, рослинним орнаментом - це все стиль модерн. Для такого стилю підійде будь-яка тканина, але бажано в пастельних відтінках і з невеликою кількістю декоративних елементів.
 
 Сучасний дизайн маленької кухні
 
 
Сільські штори

На відміну від інших, штори в сільському стилі не настільки популярні, оскільки такі штори, а точніше фіранки, краще підходять для оформлення маленьких або невеликих вікон. Такі штори найчастіше короткі, з тюлью або ламбрекеном і контрастним малюнком. Штори в сільському стилі додадуть інтер'єру природності і затишку.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
 

Види драпірування шторВ цілому штори з драпіровкою - це штори, де тканина закладена в складки. Такі штори виглядають більш елегантно і вишукано. Для створення драпірування до штор кріпитися спеціальна складальна тасьма або ж вручну підшиваються.
 
Римські штори

Римські штори спочатку використовувалися на римських кораблях і тому вони такі схожі на складні вітрила. Така конструкція дозволяє економити матеріал і не псувати цілісність малюнка.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Австрійські штори

Одним з мінусів штор в класичному стилю є те, що вони займають багато місця і можуть візуально зменшувати простір. У такому випадку для невеликих приміщень ідеально підходять штори з австрійським драпіруванням. Такі штори займають лише частину віконного прорізу і мають велику кількість драпірування, що надає їм винятковий розкішний вигляд.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Французькі штори

Штори з французьким драпіруванням також відносяться до класичного стилю. За своєю фактурою і будовою вони нагадують австрійські (велика кількість складного драпірування), але відмінністю є те, що вони будуть чудово виглядати на великих вікнах. При декоруванні вікна такими шторами ваш інтер'єр не буде поступатися королівським апартаментів.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Англійські штори

Англійські штори з драпіруванням - штори невеликого розміру з прямими краями і складками в нижній частині на віконний просвіт. Англійські штори поєднують в собі австрійське і римське драпірування. Для таких штор вам знадобитися велика кількість тканинного полотна.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Штори в стилі кафе

Спочатку штори в стилі кафе декорували вікна в кафе, ресторанах і бістро, цим і обумовлюється їх назва. Особливістю даного стилю штор є те, що карниз з полотном встановлюється на будь-яку висоту віконного прорізу і ламбрекен часто не перекриває його кріплення. Такі штори дуже короткі і краще підійдуть для декору кухні, але в загальній картині інтер'єру надають йому домашнього затишку і комфорту.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Японські штори

Штори в японському стилі, мабуть, самі практичні з усіх. Такий варіант штор можна використовувати не тільки для декору вікон, а й для розділення приміщення на зони. По конструкції такі штори не мають ламбрекену або карниза. Це скоріше ціла система з каркасів з розсувним механізмом. Традиції східного стилю відображаються в оформленні японських штор. Тут властиві спокійні, приглушені відтінки без яскравих візерунків. З матеріалів для створення японських штор використовується екологічно чисті і натуральні матеріали - льон, бавовна і навіть солома.

Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Штори - пісочний годинник

Якщо у вашій квартирі або будинку передбачені вузькі, нестандартні вікна, то для їх декору ідеально підходять штори-пісочний годинник. З назви вже зрозуміло яку форму вони мають - це прямокутний шматок полотна, який перетягується посередині. Також такий вид штор відмінно підійде для декору міжкімнатних дверей зі скляними вітражами.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
 

Ефектна декоративна композиціям штор - ламбрекенЛамбрекен - один з видів декоративних композицій для віконного або дверного прорізу. Це горизонтальне драпірування, котра встановлюється у верхній частині прорізу і також може бути декорована.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
 

Ламбрекен по декоративним фігурамІндивідуальності та вишуканості вашому вікну зможе надати розкішний ламбрекен, а завдяки всіляким варіантам ви зможете підібрати потрібний дизайн, який підійде вашому інтер'єру.
 
Штори з де жабо

Де Жабо - це вид викройки тканини, декоративний елемент ламбрекену з вертикальним драпіруванням і скошеною лінією низу. Це найпростіший спосіб декору, який можна зробити своїми руками.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Штори з кокилье

Також, як і з де жабо, ламбрекен з кокилье це декоративний горизонтальний елемент з драпіруванням. Відмінністю є те, що скошені лінії низу сходяться до середини.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Штори з дзвіночком

Дзвіночок, він же розтруб - маленька деталь, елемент конусної форми, який створюється шляхом подшива драпірування.
 
 Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори з краваткою

Краватка є драпірування по спіралі на верхній частині портьєр, яка доповнює дизайн штор і маскує карниз.
 
 Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори з перекидом

Перекид - дугоподібний декоративний елемент, де перша і остання частина кріпитися до карнизу. Штори з перекидом дуже поширені в дизайні інтер'єру і відмінно підходять для класичного стилю.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Штори зі свагами

Ламбрекени з перекидом часто плутають з ламбрекеном зі свагами. Це і не дивно, адже значно відмінності в цілому і немає. На відміну від дугоподібного перекид, сваги має форму півкола, який також кріпитися на карнизі.

Сучасний дизайн маленької кухні

Штори з бандо

Розкішність вашого інтер'єру зможе надати вишукана штора з бандо. Бандо - це жорсткий ламбрекен, який кріпитися на карнизі і може виступати за межі віконного прорізу.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
 

По влаштуваннюШтори з підхватами

Як вже зрозуміло з назви підхвати потрібні для фіксації полотна. Але незважаючи на свою простоту, підхват може додати родзинку шторам, зробити їх більш аристократичними. Сьогодні існує безмежна кількість подхватов, які підійдуть для будь-якого стилю.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Штори на одну сторону

Штори на одну сторону - асиметричний варіант оформлення вікна, який додасть інтер'єру оригінальності і сучасності. Такі штори будуть акцентувати на собі увагу і радувати погляд. Найчастіше вони бувають з вищеназваними підхватами.
 
 Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори внахлест

Штори внахлест допоможуть додати вашому інтер'єру атмосферу спокою і затишку. Для створення такого виду штор використовують два варіанти. Перший - окремі частини тканини кріпляться одна на одну. Другий - цілісне полотно перекручується через карниз, утворюючи дві штори.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори з відворотом

Відворот відмінно підійде для великих і довгих штор. Завдяки такому драпіруванню, по верху ненатягнутої портьєри, робиться акцент на вікні, який підкреслює простір.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Штори з напуском

Штори з напуском, вони ж штори з рукавом єпископа, найкраще зможуть додати інтер'єру атмосферу палацу. У таких шторах фіранка нерухомо кріпитися до карнизу, тому їх часто доповнюють римськими шторами.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
 

Форма шторного полотнаПрямі штори

Прямі штори - найпоширеніший вид декорування вікна. Такі штори підходять для будь-якого стилю і можуть декоруватися будь-якими способами. Прямі штори підійдуть для декору інтер'єру вітальні або спальні, що додасть дизайну свіжості і стилю.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Арочні штори

У зв'язку з набором популярності арочних вікон в дизайні квартир і будинків виникає і необхідність їх стильного декорування. Для цього безумовно підходить такий вид штор як арочні. Такі штори зможуть гармонійно підкреслити інтер'єр. Для підбору дизайну штор вам знадобляться досить великі знання в дизайні, адже їх оформлення і створення дуже непроста справа.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 

 Сучасний дизайн маленької кухні
Асиметричні штори

Для додавання родзинки вашому інтер'єру також відмінно підійдуть асиметричні штори. Така проста на перший погляд деталь може позитивно позначитися на загальній картині дизайну кімнати. Важливо зауважити, що асиметричні штори підходять ні до будь-якого дизайну і тому до їх вибору варто підходити з розумом.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Косі штори

Сучасний дизайн приміщень часто включає в себе використання вікна нестандартної форми, будь то вікно у вітальні або на мансардному поверсі. Для декору таких віконних пройомів хорошим рішенням буде використання косих штор. Такі штори завжди відрізняються своєю незвичайною конструкцією і дизайном. Але варто враховувати і деякі труднощі в оформленні такими шторами. Наприклад, звичайна тюль не підійде. Тут потрібно використовувати спеціальні гардини, а також фіранки.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
 

Штори по поєднанню матеріалів, кольорів і малюнківПри установці штор часом найважчим вибором є визначення з якого матеріалу вони будуть, їх колір і малюнок. Адже дуже важко визначитися, коли існує така велика кількість варіантів.
 
Двосторонні штори

Двостороння штора - штора, що складається з двох полотен, які підшиті один до одного виворітними сторонами. Такі штори забезпечують краще затемнення і більше акцентують на собі роль в інтер'єрі. Сучасні двосторонні штори також можуть виготовлятися із спеціального двостороннього полотна з різними кольоровими відтінками.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Штори компаньйони

Є думка що штори закінчують загальну ідею інтер'єру. Це можна сказати і про штори компаньйони. Такий вид штор рідко контрастно відрізняється від кольорової гами інтер'єру кімнати. Тканина для гардин і портьєр часто має якщо не однаковий, то схожий відтінок з малюнком приглушеного кольору. Дуже часто малюнок на шторах збігається з малюнком шпалер навколо вікна.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Комбіновані штори

Комбінування відтінків, матеріалів, фіранок, малюнків і квітів для штор - оригінальний спосіб декорування вікна. Даний вид штор ідеально підійде для втілення в життя ваших найсміливіших ідей для створення неповторного дизайну.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
 

Штори по прозоростіПрозорі штори

Для створення в кімнаті атмосфери свіжості і відкритості в дизайні використовуються прозорі штори. Такі штори дозволяють візуально зробити простір більш відкритим. Але варто врахувати, що такі штори недоречно встановлювати в спальні. Кращим рішенням буде повісити їх в кухні або вітальні.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Світлонепроникні штори

Більшість розкішних класичних штор виготовляють з щільного матеріалу внаслідок чого вони світлонепроникні. Такі штори дозволять сховатися від непотрібних поглядів перехожих, а також допоможуть створити обстановку, де панує затишок і комфорт.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
 

Штори за лінійним розміромШирокі штори

В основному на величину штор впливає розмір віконного прорізу, де вони встановлені. Так на великих вікнах логічно буде встановити широкі штори в потрібному стилі. Також широкі штори дозволять встановити більш масивний ламбрекен.

Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Вузькі штори

Як і широкі, вузькі штори вішаються на вузький віконний просвіт. Найчастіше вузькі штори - це односторонні штори з підхватом без ламбрекена.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Короткі штори

Короткі штори ідеально підійдуть для декорування вікна на кухні (стиль кафе) або ж у ванній кімнаті. Такі штори додають інтер'єру почуття комфорту і затишку.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
 

Для якої кімнати штори? Практичність і функціональністьДуже важливим фактором для вибору штор є кімната, де вони будуть встановлені. Адже найчастіше дизайн кімнат може відрізнятися один від одного, а це варто враховувати для оформлення штор.
 
Штори для кухні

По суті для будь-якого приміщення підходить будь-який вид і стиль штор, все залежить від ідеї вашого дизайну. Але все ж варто відзначити що для кухні як не що краще підійдуть короткі штори в класичному сільському стилі або стилі кафе. А гармонійно підібраний відтінок полотна, наприклад, в тон з кухонними меблями, буде доповнять інтер'єр кухні.

Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Штори для ванної

У ванній кімнаті рідко можна побачити великі вікна. Тому найчастіше для декорування вікна використовуються короткі штори, часто римські, світлого кольору без фіранок і ламбрекенів.
 
 Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори для вітальні

Вітальня - місце де ви проводите час з гостями. Тому доцільно буде встановити в цій кімнаті розкішні штори з ламбрекенами. Стилістичне оформлення залежить тільки від вашої фантазії.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Штори для спальні

Спальня служить місцем відпочинку і розслаблення. Тут можна сховатися від повсякденної суєти і розслабитися. Тому декорувати вікна варто світлонепроникними шторами. А для їх декору підійде будь-який стиль і декоративні елементи.
 
Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Штори для дитячої

У дитячій кімнаті завжди панує атмосфера радості і нових відкриттів. А яскраві, контрастні штори будуть гармонійно доповнювати інтер'єр. Але все ж оформлення штор залежить від віку дитини. Наприклад, для зовсім маленької дитини підійде спокійний стиль штор з приглушеними тонами. Для школярів та підлітків в дитячій кімнаті краще оформити штори в яскравих кольорах і сучасному стилі.

Сучасний дизайн маленької кухні

 

Підсвітлення штор

Якщо ви бажаєте зробити акцент на ваших шторах, то в цьому вам допоможе сучасне підсвічування. Завдяки ньому ви не тільки зможете освітити простір, але і додати вашому інтер'єру більшого затишку і комфорту.

Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори з точковими світильниками

Сучасні точкові світильники підійдуть до будь-якого виду штор. Таке підсвічування буде лаконічно виглядати на стелі біля вікна.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори зі світлодіодними стрічками

Підсвітлення світлодіодними стрічками відносно новий спосіб освітлення. Воно більше підходить для освітлення штор в сучасних стилях.

Сучасний дизайн маленької кухні
 
 

На що можуть бути схожі шториШтори нитки

Штори-нитки (серпанок) - дуже оригінальний вид прикраси інтер'єру. Нитки відмінно підійдуть для комбінованих штор і допоможуть додати інтер'єру сучасності і стилю. Штори-нитки виготовляють з туго скручених ниток, із різноманітних матеріалів, так що ви легко зможете підібрати потрібний варіант для свого дизайну.

Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори - підвіски

Штори-підвіски ідеально підходять не тільки для декорування інтер'єру, а і для зонування простору, оформлення дверних пройомів. Такі штори можна зробити власноруч із підручних матеріалів. В основному такі штори роблять з маленьких бусинок, які кріпляться на довгі нитки.

Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори - локшина

Штори-локшина - оригінальний елемент декору інтер'єру. Даний стиль штор прийшов до нас зі Сходу. Величезним плюсом таких штор є їх різноманітність. З мінусів варто сказати, що такі штори не зможуть стримувати протяг, який буде йти з відкритого вікна.
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори - мотузки

Штори-мотузки дуже схожі на штори-нитки. По суті це один і той же вид штори, але відмінністю є що для штор-мотузок використовується більш потовщений матеріал, який схожий на мотузку, від сюди і назва даного виду штор.

Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори - панелі

Штори-панелі являють собою довге прямокутне полотно з тканини або іншого матеріалу закріплений на спеціальній карнизній конструкції. Найчастіше штори-панелі можна побачити в інтер'єрі, оформленому в японському стилі.

Сучасний дизайн маленької кухні
 
 

За кількістю складовихОдинарні штори

Одинарні асиметричні штори допоможуть додати вашому інтер'єру оригінальності та індивідуальності. Одинарні штори чудово підходять для будь-якого стилю декору, але варто враховувати, що такі штори не підходять для декору великих вікон.

Сучасний дизайн маленької кухні
 
 
Подвійні штори

Подвійні штори - це портьєри, тканина яких накладається один на одного. Як і одинарні штори, подвійні відмінно впишуться в будь-який інтер'єр у вашій кімнаті. Подвійні штори бувають класичного вигляду з двома гардинами, подвійними римськими з роздільним механізмом і подвійні рулонні - ролети з тканини, складеної в два шари.

Сучасний дизайн маленької кухні
 
 
Потрійні штори

Потрійні штори - це три фіранки, закріплені на одному карнизі. Такий вид штор прийшов до нас з далекого Середньовіччя, саме тому потрійні штори притаманні класичному, аристократичному стилю.

Сучасний дизайн маленької кухні


Сучасний дизайн маленької кухні
 

За комплектуючихШтори з гардинами і портьєрами

Портьєри - щільні важкі фіранки для вікна або дверей. Вони і є ключовим елементом для декору вікна. Гардини ж - це легка, часто напівпрозора тканина, яка пропускає світло.

Сучасний дизайн маленької кухні
 
 
Штори з гардинами без портьєр

М'яка і напівпрозора завіса зможе додати інтер'єру легкості та невимушеності. Така штора забезпечить відмінне освітлення кімнати.

Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Штори з портьєрами без гардин

Спочатку портьєрами прикрашали дверні просвіти, а лише потім вікна. Завдяки портьєрам досвідчений дизайнер зможе створити як затишний домашній інтер'єр, так і розкішне офіційне приміщення, в якому ви будете проводити час з гостями.

Сучасний дизайн маленької кухні 
 
 

За матеріаламиДерев'яні штори

Дизайнерські ідеї сповнені незвичайними рішеннями. Саме таким незвичайним рішенням є використання в декорі дерев'яних штор. Найпоширенішим матеріалом для такого виду штор є бамбук. Вікно з дерев'яними шторами акцентуватиме на собі увагу.

Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Скляні штори

Сучасні тенденції дизайну дозволили використовувати скляні штори не тільки у ванній кімнаті, але і для декору інших приміщень. Якщо порівнювати з іншими видами штор, то скляні більше підходить для декорування приміщення і зонування, ніж для декору віконного отвору. По конструкції скляна штора являє собою вертикально підвішені нитки з маленькими скляними намистинками.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Кришталеві штори

По суті кришталеві і скляні штори нічим не відрізняються. У них така ж конструкція і роль в загальному інтер'єрі. Єдиною відмінністю є матеріал - кришталь кристально чистий і прозорий і буде яскраво відбивати світло. Але такі штори досить дорогі і вимагають дбайливого догляду.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Шкіряні штори

Сучасні стилі повні протилежностей, які об'єдналися і створили воістину незвичайний дизайн. Так для створення штор вже не обов'язково використовувати стандартні тканини і фактури. Оригінальний вигляд вікна або дверного отвору зможе надати розкішна штора з натуральної шкіри або хутра.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори з тканини

Тканина - класичний і найпоширеніший матеріал для оформлення штори. Але не варто думати, що така штора поширена буденність. Усілякі стилі, варіанти оформлення і різноманітності візерунків і малюнків дозволяють створити свій унікальний дизайн штор.

Сучасний дизайн маленької кухні 

 

Вибір тканини для шторВуаль

Вуаль - легка і напівпрозора тканина. Найчастіше вуаль використовують для оформлення гардин, оскільки даний матеріал ідеально для цього підходить. Штори з вуалі відмінно підійдуть для декору вікна в будь-якій кімнаті, а її вигляд зможе додати інтер'єру легкості і затишку.

Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Льон

Натуральність, елегантності і простота - це можна сказати про штори з льону. З давніх-давен цей матеріал використовувався для оформлення віконних пройомів і по цей день має велику популярність.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Органза

Органза - легкий напівпрозорий, але в той же час міцний матеріал. Вона може бути, як матова з блиском, так і однотонна з вишитим або надрукованим малюнком. Штори з органзи з візерунком відмінно підійдуть для декору вікна в будь-якій кімнаті.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Шовк

З давніх-давен шовк був уособленням багатства і розкоші. Штори з шовку відмінно підходять для класичного стилю інтер'єру, але і в сучасному знайдуть своє місце. Такі штори не тільки чудово виглядають, але і мають вельми гідні якості, такі як міцність і довговічність.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Жаккард

Жакардову тканину, або просто «жаккард» здавна сприймали не інакше, як символ розкоші і витонченості. Штори з жаккарда відмінно впишуться в інтер'єр кімнати в класичному стилі. Штори з даного матеріалу вперше використовувалися в оформленні королівських палаців 18 століття.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Тюль

Тюль - повітряна і напівпрозора тканина, яка вже довгий час використовується для декору віконного отвору. Така штора дозволить зберегти природне освітлення в кімнаті і додасть легкості інтер'єру.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Оксамит

Оксамит - матеріал особливий. Драпірування, виконані з такого матеріалу, роблять приміщення більш урочистим і в деякій мірі респектабельним. До особливостей тканини також можна зарахувати певну важкість і складність крою.
 
Сучасний дизайн маленької кухні

Велюр

На відміну від оксамиту, велюр має короткий ворс, що робить полотно красивим і естетичним. В іншому велюр і оксамит дуже схожі і застосовуються для декору вікно як для класичного, так і для сучасного стилю.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Серпанок

Штори з серпанку ще називають нитковим або мотузковими шторами. Ці штори - сучасна ідея в оформленні вікна, яка набрала велику популярність. Штори з такого матеріалу також відмінно підійдуть для оформлення дверного отвору і зонування простору.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Блекаут

Штори блекаут - це штори з щільного, світлонепроникного матеріалу, які відмінно впишуться в сучасний інтер'єр. Такий матеріал має безліч незаперечних переваг - не вицвітає, не пропускає світло, прекрасно драпірується, а також має високі термо- і звуконепроникні властивості.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Вельвет

Вельвет за своїми характеристиками дуже схожий з оксамитом, але на відміну від нього вельвет більш міцний і має більш низьку вартість.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Атлас

Атлас - гладкий, блискучий матеріал, який давно використовується для оформлення інтер'єру. Штори з атласу додадуть вашому інтер'єру романтичності і елегантності.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Сатин

Сатин - гладка, м'яка, блискуча і міцна тканина, яка виготовляється з бавовни. Штори з сатину приємні на дотик, довговічні і мають прекрасний естетичний вигляд в інтер'єрі.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
 

Декоративна форма тканиниАжурні штори

За допомогою ажурною тканини на шторах ви зможете створити індивідуальний інтер'єр, який буде захоплювати дух і радувати погляд.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Мереживні штори

Мереживо - це ажурний візерунок на тканині у вигляді елегантного орнаменту. Мереживо можуть декорувати як гардини, так і портьєри.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
 

З декоративних деталей

 
 
Штори з ботіфіні

Ботіфіні - це декоративний елемент штори, який знаходитися в нижній частині і являє собою горизонтальну смужку по всій ширині штори. Ботіфіні додає дизайну штори більш строгий, геометричний стиль.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори з бахромою

Бахрома як декоративний елемент для штори - це тасьма, з кінця якої звисають нитки або підвіски. Такий елемент додасть віконного отвору урочистий і естетичний вигляд, допоможе виділить штори. Бахрома ідеально підійде для декору штор у французькому стилі.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори з кантом

Якщо ви вирішили декорувати ваші штори за допомогою канта варто враховувати, що такі штори завжди буду виділятися. Кант - декоративний елемент, який знаходиться у верхній частині штори, а також може знаходитися по всьому периметру. Саме тому варто грамотно підібрати колір канта і колір самих штор. Найчастіше кант контрастно відрізняється від кольору портьєр і гардин.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори з канзаші

Техніка декорування канзаші - це той же самий підхват з затискачем для штор, але краще і куди красивіше. Такий декоративний елемент часто має форму квітки, пелюсток або метеликів. Для створення канзаші використовується тканина або пластик.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори з бантами

Штори з бантами завжди будуть радувати погляд і створювати атмосферу свята і торжества. Бант для штор можна підібрати з будь-якого матеріалу і використовувати будь-який колір на ваш розсуд.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори з кистями

Кисті як декоративний елемент для штор використовуються дуже давно. За структурою кисті - це невеликий пучок ниток, одні кінці яких вільні. Кисті також чудово поєднуватимуться з іншими декоративними елементами як бахрома або кант.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
 

За декоративними технікамиПлетені штори

Плетені штори - це штори, нитки яких переплетені між собою і можуть утворювати геометричний візерунок або орнамент. Такі штори дуже вишукані і підкреслюють аристократичність інтер'єру і можуть також грати роль декоративного елемента.
 
Сучасний дизайн маленької кухні

Штори з вишивкою

Дуже часто грамотне оформлення вікна сприяє створенню в кімнаті атмосфери затишку і спокою. Таку роль відіграють віконні штори з вишивкою. Різноманітність орнаментів та візерунків для вишивки просто безмежні, тому ви легко зможете підібрати потрібний дизайн.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори з макраме

Безумовно штора з макраме виглядає дуже оригінально на віконному отворі. Такий вид штор легко зможе передати атмосферу домашнього затишку. Не варто забувати, що макраме також підійде для декору дверей і дверних пройомів.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
В'язані штори

В'язані штори відмінно підійдуть як для декору вікна, так і декору дверного отвору. Величезним плюсом в'язаних штор є те, що ви зможете легко їх створити власними руками. Тим більше матеріал для таких штор ви завжди знайдете в будь-якому магазині. Також при бажанні на шторах можна створити оригінальний малюнок, який додасть шторами неповторного дизайну.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
 

По декоративним технологіямШтори з фотодруком

На сьогоднішній день все більшу і більшу популярність набирають штори з фотодруком. Такі штори не тільки здатні створити оригінальний інтер'єр, але і оживити приміщення. Варто врахувати, що для штор з такою технологією будь-яка тканина не підійде. Основний матеріал для таких штор - це габардин. Ця тканина має характерні властивості - велику щільність і матову поверхню, що дозволяє ефективно утримувати сонячне світло і якісно затінювати приміщення.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори з 3d

Завдяки сучасним технологіям 3d ефект можна створити і на віконних шторах. Також, як і для штор з фотодруком, використовується спеціальна тканина, інакше не вийти створити потрібного об'ємного малюнка. У виборі зображення ви можете дати волю вашій уяві, оскільки перенести на штори можна будь-який малюнок.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
 

По зображенням: місто, природа, фрукти, тварини, квітиЯк же вибрати зображення для штор. Тут кожен підбирає дизайн виключно на свій смак, адже сьогодні можливо перенести будь-яке зображення і додати до нього 3d ефект. Але варто також врахувати в якій кімнаті будуть перебувати штори. Наприклад, штори з пейзажем моря або морських риб відмінно впишуться в інтер'єр ванної. Зображення природи або сезону року підійдуть для вітальні. А в дитячій можна створити оригінальний інтер'єр з машиною або замком на віконних шторах.

Сучасний дизайн маленької кухні

 

За малюнкомШтори в смужку

Смужка - один з класичних малюнків, який використовується для декору дуже давно. Кращим варіантом для декору штор в смугу будуть штори в сучасному стилі або стилі мінімалізм. Горизонтальні або вертикальні смуги додадуть інтер'єру деякої строгості і стриманості.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори в клітку

Дуже поширеним малюнком для класичного, сільського стилю штор є малюнок у клітку. Такий малюнок додає інтер'єру домашнього затишку і комфорту.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори в квіточку

Малюнок у вигляді квітів здавна прикрашав штори. Сучасні технології дозволяють створити неповторний малюнок у вигляді цілого поля квітів або ж окремого квітки з 3d ефектом.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори з візерунками

Красиві штори є невід'ємним атрибутом будь-якого інтер'єру. Оригінальності і вишуканості штор допоможуть надати різноманітні візерунки на гардинах або портьєрах.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори з великим малюнком
 
У загальній картині інтер'єру штори з великим малюнком будуть контрастно виділятися, тому що не помітити їх буде просто нереально.
 
Сучасний дизайн маленької кухні

Штори з вензелями

Вензелі як декоративний елемент прийшли до нас з далекого середньовіччя, де цінувалася розкіш і аристократичність. Вензелями, як правило, прикрашали стіни в кімнатах, але і для декору штор вони відмінно підходять. Варто зауважити, що вензелі характерні для класичного стилю тому до питання по декору штор потрібно підійти з розумом.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори з квітами

Квіти в інтер'єрі завжди приносять радість і затишок. За допомогою сучасних технологій зображення квітів можливо перенести на штори. Це дозволить вам створити справжню картину на місці віконного отвору.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори з метеликами

Досить поширеним зображенням на шторах є зображення метеликів. Такий малюнок приємно радує око і додає інтер'єру природність.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Шахові штори

Комбінування чорного і білого кольору - один з улюблених прийомом дизайнерів. Так само, як і для всього інтер'єру, штори з шаховим малюнком завжди виглядають витончено, але в той же час стримано. Для сучасних стилів даний малюнок дуже поширений і користується великою популярністю.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори з ялинкою

Малюнок ялинкою дуже простий, але в теж час і незвичайний. Для оформлення штори такий малюнок відмінно підійде як для класичного стилю, так і для сучасного, адже суворі геометричні лінії завжди допомагають створити атмосферу комфорту в інтер'єрі.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори з лініями

Лінії без перебільшення можна назвати найпоширенішим малюнком як для дизайну штор, так і для всього інтер'єру. Штори з лініями призначені не тільки для декору віконного отвору. Такі штори легко дозволять зробити стелю візуально вище.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
 

За способом декоративного оздоблення тканиниШтори з драпіровкою

Як ми говорили раніше драпірування - це спосіб складки тканини штор, за допомогою яких можливе оформлення віконного отвору. Штори з драпіровкою завжди виглядають аристократично і створюють враження, ніби ви знаходитесь в кімнаті розкішного палацу.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори плісе

Штори плісе набрали більшу популярність серед сучасних дизайнерів і стали гідною заміною традиційним жалюзі. Так за своєю конструкцією штори плісе - це ті ж жалюзі, але основний матеріал в них - це тканина, а не ламелі. Такі штори дуже практичні і мають дуже естетичний вигляд.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори зі складками

Складки - найпростіший спосіб декоративного оздоблення тканини для штори. Складки на шторі ви можете зробити власними руками без будь-яких знань, а результатом буде красива штора на вікні.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори з воланами

Оздоблення тканини штори хвилями більше нагадує окремий спосіб кріплення на карниз. Такі штори виглядають вельми акуратно і естетично. Хвилями найчастіше оформляють легкі і напівпрозорі гардини.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
 

По механізму відкриванняРозпашні штори

Перше що приходить на розум, коли говорять про штори - це вишукані, подвійні штори, які розчиняються. Такий механізм найпопулярніший для дизайну віконного отвору. Розпашні штори завжди були атрибутом класики і символізували багатство і розкіш.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Рулонні штори

З назви вже зрозуміло, що вдають із себе цей механізм відкривання штор. Так штора, часто з прямокутним полотном, вертикально піднімається і скручується в своєрідний рулон у верхній частині вікна. Такі штори дуже функціональні, оскільки не займаю багато місця на вікні і дуже добре захищають від яскравого денного світла.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Підйомні штори

Підйомна штора завжди виглядає дуже стильно і сучасно. Крім свого виду підйомні штори дуже практичні. Але варто зауважити, що даний механізм відкривання штор підійде не для кожного вікна.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
 

За механікиРучні штори

Що може бути прекрасніше ніж розкішна класична штора, відкриваючи яку своїми руками ви відкриваєте вікно немов в інший, зовнішній світ. Так ручні штори стали основним видом штор, які використовуються для оформлення вікна.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Автоматичні штори

Сучасні ідеї в оформленні житлового простору спрямовані на те, щоб ваше життя стало не тільки комфортніше, але і куди простіше. Так завдяки сучасним технологіям тепер не потрібно підходити і відкривати штори на вікні, що може бути дуже проблематично, якщо штори величезні або знаходяться занадто високо. Тепер досить натиснути одну кнопку або навіть подати голосову команду, і штори автоматично піднімуться.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
 

По розташуваннюШтори на всю стіну

Вибір розміру штор також дуже важливий для декору кімнати. Так великі і розкішні штори на всю стіну допоможуть додати інтер'єру вишуканості і торжества. Також завдяки шторам на всю стіну можна приховати наявні недоліки на стінах. Але варто пам'ятати, що такі штори дуже громіздкі, і для їх установки знадобиться міцний карниз.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори на ширину прорізу

Штори на ширину отвору відмінний вибір для лаконічного дизайну. Такі штори дуже часто мають арочну форму з нестандартним карнизом.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори на віконний проріз

Штори на віконний отвір дозволять вам заощадити дорогоцінний простір в кімнаті. Такі штори виглядають дуже акуратно і стильно, а сучасні матеріали і технології дозволять створити на вікні справжню картину.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
 

За способом установкиШтори в ніші

Штори в ніші - відмінний спосіб замаскувати карниз, надати шторам більш сучасний вигляд. Також ніша може послужити місцем, куди буде встановлена сучасна точкове підсвічування або світлодіодна стрічка.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори на віконній рамі

Штори на віконній рамі надають інтер'єру більшого затишку і домашнього тепла. Такі штори завжди вписуються в інтер'єр, а завдяки всіляким декоративними елементами займуть важливу роль в загальному інтер'єрі.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори на карнизі

Найпопулярніший спосіб установки штор - це закріплення тканинного на спеціальному карнизі. Також карниз може бути декорований в тому ж стилі що і сама штора, або ж бути закритим розкішним ламбрекеном.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Шторы на крючках

Гачки - дуже зручний спосіб установки прямих штор на карнизі. Гачки діляться на два види - надійні і довговічні металеві гачки, і більш сучасні і поширені пластикові.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
 

За способом кріпленняШтори на зав'язках

Штори на зав'язках виготовляються практично з будь-яких видів тканин, а кріпляться до карниза за допомогою зав'язування стрічок і шнурів на вузлик або бантик. У разі виготовлення штор із зав'язками з щільної і важкої тканини, бажано робити зав'язки на шторах більш товстими і широкими.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори на люверсах

Штори на люверсах в наш час набрали велику популярність. Люверс - це спеціальне кільце, з окантовкою металом, в яке протягується матеріал. Такі штори виглядають на віконному отворі дуже стильно й елегантно.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори на петлях

Петлі для кріплення штор - дуже простий і в той же час елегантний варіант кріплення штори. З назви зрозуміло, що тканина штори кріпитися до карнизу спеціальними петлями. Варто також сказати, що існує велика кількість видів петель і способів їх декорування.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори на куліске
 
Кріплення штори до карниза за допомогою куліске дуже простий спосіб установки штор. В цьому випадку тканина кріпитися безпосередньо до карнизу за допомогою спеціальної кулиски-кишені. Також такий спосіб дозволяє створити вертикальну драпіровку на шторі.

Сучасний дизайн маленької кухні
           
Штори на шторній стрічці

Ще один досить простий і практичний спосіб кріплення штор - це кріплення на шторній стрічці. Шторна стрічка - це тасьма, уздовж якої протягнуті шнури, які в свою чергу утворюють готові петлі для гачків. Такий спосіб також дозволить відразу задрапірувати полотно штори.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори на кільцях

Штори на кільцях практично нічим не відрізняються від штори на люверсах. Відрізняємо може бути матеріал, який використовується для виготовлення кілець (пластик) і розмір кільця.

Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Штори на настінних тримачах

Настінний тримач - невеликий декоративний елемент, який кріпитися до стіни біля штори і дозволяє підхоплювати один край .
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори на шпильках

Також, як і настінний тримач шпилька виконує більше декоративну функцію, ніж практичну. Вона також підтримує частину штори. Величезним плюсом можна назвати те, що дизайн, вид, розмір шпильки ви можете вибрати на свій розсуд.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори на затискачах

Затискачі тримають штору за допомогою здавлювання тканини і своїх зубчиків. Якісь спеціальні кріплення на самій шторі при цьому не потрібні, затискачі розміщуються прямо на карнизі. Для кріплення самих кусачок потрібні кільця або прихований карниз з шиною.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори на прищіпках

Також як і затискачі, прищіпки тримають тканину шляхом здавлювання тканини, але на відміну від затискачів, прищіпки можуть виготовлятися з дерева і мати куди більше розмір.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
 

Пристосування для кріпленняШтори на липучках

Липучка для штори - застібка, що складається з двох смуг, які кріпляться одна до одної. Такий спосіб кріплення досить оригінальний, адже в будь-який момент ви можете легко зняти старі обридлі штори і повісити нові.

Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Штори на магнітах

Дуже незвично звучить штора з магнітами. А адже в наш час такі штори набирають все більшу і більшу популярності. У таких шторах магніти встановлюються в середині кожного полотна на однаковому рівні, в наслідку чого штори зможуть самі закриватися, що роблять їх дуже оригінальними. Такі штори ідеально підійдуть також і для будь-якого дверного отвору.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 

Штори за типом простору

Штори для квартири

Для вибору штор в квартирі головним критерієм є загальний дизайн, який ви хочете бачити в тій чи іншій кімнаті. Але варто звернути увагу на невеликі нюанси. Так великі і громіздкі штори не підійдуть для маленької квартири. В даному випадку варто підібрати легкі і нескладні штори на віконний отвір. В цілому вибір штор для квартири залежить від її розміру, адже штори можуть, як і візуально розширити простір, так і зробити його менше.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Штори для дому

При виборі штор для приватного будинку єдине з чим ви можете зіткнутися - з проблемою вибору штор з величезного достатку дизайнів і форм. Адже вікна в будинку часто більше ніж в квартирі і мають різну форму. Тут вас стримує тільки ваша уява.

Сучасний дизайн маленької кухні
 
 

Штори з характеристики кольоруСвітлі штори

Світлі штори завжди приносять в інтер'єр легкість і свіжість. Ніщо так не підкреслює інтер'єр як світлі штори з білосніжною гардиною або повітряної вуаллю. Світлі штори відмінно підійдуть для інтер'єру будь-якої кімнати, як кухні, так і спальні з ванною.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Темні штори

Якщо ж ви бажаєте зробити вашу кімнату більш затишною, де можна по-справжньому заховатися від повсякденної суєти і розслабитися, то для дизайну штор підійдуть темні кольори. За допомогою таких штор ви створите комфортну атмосферу спокою. Такі штори впишуться як в інтер'єр спальні, так і вітальні.

Сучасний дизайн маленької кухні 
 
Контрастні штори

Досить часто замовник бажає незвичайний, але в той же час класичний дизайн штор. Саме в таких випадках часто радять використовувати в дизайні штори контрастних кольорів. Чорно-білі штори виглядають дуже стильно і сучасно, але в той же час стримано, що додасть вашому інтер'єру оригінальності.
 
Сучасний дизайн маленької кухні
 
Яскраві штори

Сучасні стилі повні насичених кольорів і яскравих акцентів. Теж стосується і штор. Яскраві червоні, зелені, жовті, фіолетові - всі види кольорів можна використовувати для оформлення штор. Такі штори не тільки пожвавлюють дизайн кімнати, але і задають настрій, яке так важливо в нашому житті.

Сучасний дизайн маленької кухні
 

Фотогаллерея: шторы со шторами